Spisovatelka získala cenu. Za Druhý život

5. 9. 2013  Hodonínský deník  str. 2  Hodonínsko  Michaela Munzarová
 

Vacenovice – Poslala rukopis do soutěže a podařilo se. Za svou knihu s názvem Druhý život Marýny G. získala devětačtyřicetiletá spisovatelka Vladimíra Klimecká z Vacenovic literární cenu, kterou Knižní klub uděluje už osmnáct let. .

„Je to vlastně rodinná sága a má trochu i historický nádech. Příběh pojednává o životě čtyř žen z jednoho rodu. Začíná na přelomu devatenáctého a dvacátého století a pokračuje až do současnosti,“ popisuje své dílo vacenovická spisovatelka. .

Druhý život je knihou o přežití, běžných životních problémech a jejich překonávání. Pojednává o tom, jak člověk přežívá v běžných situacích, ale i v těžkých životních podmínkách, které mu přináší doba, v níž žije. „V díle zmiňuji klasické problémy, které člověk v životě řeší, ale zabývám se i dobou světových válek. Zachycuji v něm padesátá léta z běžného každodenního pohledu obyčejného člověka. Nejsou to žádné velké dějiny, jde spíše o střípky,“ upřesňuje Klimecká. Spisovatelka poslala do soutěže svůj rukopis a díky výhře jej nakladatelství vydalo v knižní podobě „Ve středu byla kniha v nabídce na pultech v Praze a do konce týdne má být k dostání i v ostatních knihkupectvích po celé České republice. .

Vydání bude pod záštitou Knižního klubu,“ říká spisovatelka. .

Na tvorbě knihy Druhý život Marýny G. pracovala asi pět let. „Trochu jsem vycházela také z rodinných vzpomínek a soukromého archivu lidí. Hodně jsem se příbuzných vyptávala a jsou to vlastně jejich vzpomínky,“ vysvětluje Klimecká, která už dříve vydala knihu Poturčenec. Spisovatelka měla tvůrčí psaní ráda už od svých školních let. „Slohové práce jsem spolužákům sice nepsávala, ale psaní podobně dlouhých příběhů mě velmi bavilo. Prolíná se tedy celým mým životem,“ uvádí žena, která si s oblibou přečte například historický román. .

Jak zároveň přiznává, v poslední době si ráda odpočine i u románu pro ženy. „Je ale pravda, že už teď tolik nečtu. Zbývá mi totiž velmi málo času,“ dodává spisovatelka, která pochází z Beskyd. Na jižní Moravě žije už téměř třicet let.