O ceně

Literární cena Knižního klubu

Tradiční a v českém prostředí jedinečná literární cena. Již od roku 1995 umožňuje, ve spolupráci s nakladatelstvím Euromedia, talentovaným autorům vstup do světa profesionálních spisovatelů.

Poslání ceny

Posláním Literární ceny Knižního klubu je podpora domácích autorů a kvalitní české literatury. Cena umožňuje publikovat původní dílo, garantuje jeho vydání a autora odměňuje prémií 100 tisíc korun. Oceněnou práci vybírá odborná porota složená ze spisovatelů, literárních kritiků, publicistů a knihkupců.

Kniha vychází ke dni, kdy je cena udělena.

Díla publikovaná díky Literární ceně Knižního klubu dosahují literárních i komerčních úspěchů. Romány Děvčátko, rozdělej ohníček Martina Šmause a Zvuk slunečních hodin Hany Andronikové  získaly také ocenění Magnesia Litera v kategorii Objev roku. Další knihy byly na toto ocenění nominovány.

Román Dva proti Říši Jiřího Šulce se stal v roce 2007 s více než 30 tisíci prodanými výtisky českým bestsellerem roku.

Organizátor

Literární cenu Knižního klubu organizuje společnost Euromedia Group, a.s. (EMG), která patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Oceněné dílo vychází pod nakladatelskou značkou Knižní klub, která je také nejstarší značkou EMG.

Do portfolia společnosti dále patří nakladatelské značky Odeon, Ikar, Universum a YOLI, Esence, Pragma, Pikola, knižní velkoobchod, čtenářský klub a obchod s elektronickými knihami ebux.cz.