Knižní klub vydává románovou prvotinu Věry Chaseové

23. 9. 1998  Zpravodajství ČTK  Soňa Remešová

PRAHA 23.září (ČTK) - Románovou prvotinu začínající české autorky Věry Chaseové "Vášeň pro broskve" vydává v těchto dnech nakladatelství Knižní klub. Román vyhrál loňský ročník soutěže, kterou toto nakladatelství organizuje pro autory dosud nepublikovaných kvalitních prozaických děl. Jak dnes informovala ČTK šéfredaktorka nakladatelství Alena Jakoubková, anonymní soutěž loni obeslaly čtyři desítky prozaiků. Pět nejlepších próz bude knižně publikováno.

Román osmadvacetileté spisovatelky, která již publikovala básně a kratší prózy, pojednává o putování mladé hrdinky po fantaskním světě. Vášeň pro broskve psala česky a anglicky píšící autorka šest let a nyní pracuje na jeho pokračování.

Současně s prezentací knižní podoby vítězného románu minulého roku dnes nakladatelství vyhlásilo další ročník této literární soutěže. Začínající i renomovaní spisovatelé mohou do soutěže zasílat dosud nepublikovaný román či novelu v české jazyce o rozsahu dvou set až čtyř set stran. Na adresu Knižního klubu mohou zájemci zasílat práce do 31.prosince.

Autor vítězné prózy získá prémii ve výši 50.000 korun a Knižní klub jeho dílo vydá do konce příštího roku.